czwartek, 27 marca 2014

II Edycja ,,Kinoabend mit Geschmack"


,,Złodziejka książek"  wzruszający  film historyczny wyświetlany w ramach kolejnej edycji ,,Kinoabend mit Geschmack".Rok 1939. Dziesięcioletnia Liesel mieszka u rodziny zastępczej w Molching koło Monachium. Jej życie jest naznaczone piętnem ciężkich czasów, w jakich dorasta. A jednak odkrywa jego piękno - dzięki wyjątkowym ludziom, których spotyka, oraz dzięki książkom, które kradnie.Wielu naszych uczniów przybyło, aby móc śledzić losy i życie młodej Liesel, dziewczynki która swą miłością do książek i pogodnym usposobieniem zdobyła sympatię wszystkich. Historia tej niesamowicie magnetyzującej postaci wzbudziła zainteresowanie uczniów wszystkich klas naszego Gimnazjum. 
Celem drugiej edycji Kinoabend nie tylko było zaproszenie uczniów na kolejną lekcję żywego języka niemieckiego. Także karty historii, przewijające się w trakcie filmu miały przybliżyć ich do okrutnych czasów, w których przyszło żyć naszym przodkom. Oby wrażliwość oraz przekaz tejże przepięknej opowieści mógł zagościć w ich pamięci i zawsze motywować do siły walki, podejmowania prawidłowych działań i zachowywania morałów, które uczynią ich mądrymi i odważnymi.
Organizatorzy, nauczyciele języka niemieckiego Marlena Kreft i Klaudia Drewniok serdecznie wszystkim dziękują za przybycie, zaangażowanie, przygotowanie sali oraz pomoc w organizacji imprezy.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz